اگر اشخاص و یا گروهایی برای دستیابی به اهداف سیاسی یا مذهبی و یا ایدئولوژیک خود ،از هراس افکنی و یا تهدید و ترور استفاده کنند به این اشخاص یا گروهها تروریست گفته میشوند.
و اما آیا سپاه پاسداران را می توان تروریست خواند؟
با نگاهی به فعالیت های سپاه پاسداران در ایران و خارج از ایران در میابیم که سپاه پاسداران همچون گروه داعش یک گروه تروریستی است زیرا سپاه برای اداره حکومت دیکتاتوری ایران همواره با سرکوب و کشتن و ایجاد رعب و وحشت توانسته است کم یا بیش به اهدافش دست یابد و برای اثبات اینکه سپاه در تعریف تروریسم قرار دارد به چند مورد از جنایات سپاه پاسداران اشاره میکنیم:
۱)سپاه پاسداران در سال ۱۳۷۵ بنا به مدارکی که کشور آمریکا آنها را فاش کرد عامل انفجار بمب در کشور عربستان بود که باعث کشته شدن سربازهای آمریکایی زیادی شد.
 ۲)سپاه پاسداران در سال ۱۳۸۸ با کشتن و سرکوب مردم توانست گروه جنبش سبز را از میان بردارد و درنتیجه حکومت دیکتاتوری ایران همچنان پا برجا ماند.
۳)سپاه پاسداران با سیاستهای غیر انسانی خود در سوریه و در راستای حمایت از بشار اسد باعث کشته شدن انسانهای بی گناه زیادی در این کشور شده است.
۴) سپاه پاسداران پناه جویان زیر ۱۸ سال افغان را نیز به جنگ در سوریه فرستاده است که واقعا حتی گروه داعش هم دست به چنین کاری نزده است.
۵)سپاه پاسداران هم اکنون هم با دخالت در اختلاف بین کوردستان باشور و عراق باعث ایجاد جنگ میان آنها شده است و شکی در آن نیست که باعث کشته شدن انسانهای زیادی خواهد شد.
۶)شاپور بختیار آخرین نخست‌وزیر دوره پهلوی در ۱۵ مرداد ۱۳۷۰ در منزل خود در پاریس با ضربات چاقو کشته شد.وی دو بار هدف ترور قرار گرفت و طبق اظهارات انیس نقاش، هر دو بار به دستور مقامات جمهوری اسلامی ایران و با استخدام تروریست‌هایی حرفه‌ای طرح‌ریزی شده بود.
۷)عبدالرحمان قاسملو دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران وعبدالله قادری‌آذر در روز ۲۲ تیر ۱۳۶۸ (۱۳ ژوئیه ۱۹۸۹) در حالی که با نمایندگان جمهوری اسلامی دربارهٔ حل مسالمت‌آمیز «مسئله کردستان» و کردها بر سر میز گفت‌وگو نشسته بودند، کشته شدند. يکی از عاملان اصلی اين ترور، محمدجعفر صحرارودی عنوان شده‌است. ترور رهبران مردم کرد در سال ۱۹۸۹، يکی از جنجالی‌ترين ترورهای مخالفان رژيم ايران در دهه‌های اخير بوده‌است.
۸)علی‌اکبر طباطبایی سخنگوی سفارت ایران در آمریکا در دوران حکومت پهلوی بود که در ۳۱ تیرماه ۱۳۵۹ توسط عوامل جمهوری اسلامی در درب خانه خود در مریلند آمریکا به ضرب گلوله کشته شد.
۹)ترور میکونوس که در رستورانی به همین نام واقع دربرلین، آلمان و در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۹۲ (۲۶ شهریور ۱۳۷۱) رخ داد،صادق شرفکندی دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران، همایون اردلان و فتاح عبدلی نماینده حزب دموکرات و نوری دهکردی کارمندصلیب سرخ به قتل رسیدند.
اینها فقط گوشه ای از جنایات سپاه پاسداران بود که بنا به تعریف تروریسم ثابت کردیم که سپاه پاسداران در تعریف تروریسم قرار میگیرد و یک گروه تروریستی میباشد.
و در پایان هم این مطلب را بگویم که افرادی در فضای مجازی مشغول به فعالیت هستند که پیشمرگها و کوردهای استقلال طلب را تروریست میخوانند که کاملا بدون منطق و از روی نفرت و بی سوادی است زیرا هر کلمه ای معنا و تعریفی دارد که با توجه به فعالیتهای کوردها و پیشمرگها هرگز در تعریف تروریسم قرار نمیگیرند.

نویسند>کوروش مرادی

Likes(5)Dislikes(0)